loading...

ژست اپتیک

بازدید : 66
دوشنبه 4 اسفند 1398 زمان : 4:57

شهرهای پرجمعیت و پیشرفته‌ی امروزی درگیر انبوهی از مشکلات ترافیکی هستند. حمل و نقل آسمانی درون شهری بوسیله عنوان راه محلول صنعتی نوپا اما آینده دار بوسیله منظور کاستن از پیچیدگی‌های ترافیکی شهرها شناخته می‌شود؛ به همین منظور، مسابقه‌ی باهم اتحاد کردن‌های پیشرو اعم از ایرباس و بوئینگ و تویوتا تا گروه‌های کوچک مهندسی از جای جای دنیا داخل بزمین نشستن به طرحی اجرایی دراین اساس را شاهد هستیم.مقاله‌های مرتبط:هیوندای از هواپیمای عمودپرواز برای تاکسی هوایی رونمایی کرداسنپ درصدد گونه اندازی تاکسی آسمانی است

در سال ۲۰۱۷، دولت نیوزیلند با هدف به صفررساندن تولید آلاینده‌های کربنی خویشتن تا سال ۲۰۵۰، با امضای تفاهم نامه‌‌‌ای با شرکت ویسک (Wisk) به ترانه ساخت پرنده‌ی خودران عمودپرواز الکتریکی (eVTOL) از شروع فعالیت خود در این مرزوبوم خبر داده حیات. ویسک شرکتی آمریکایی نیوزلندی کوشا درزمینه‌ی حمل و نقل هوایی درون شهری محسوب می‌شود که با تنخواه گذاری مشترک بوئینگ و مجموعه‌ی کیتی‌هاوک (Kitty Hawk) شکل گرفته است.

تو سال ۲۰۱۸، ویسک پرنده‌ی دوسرنشینه‌ی خود، یعنی کورا (Cora) را معرفی کرد. درون این پرنده که به صورت ترکیبی از هواپیماهای مرسوم بال دار و مولتی روتورهای عمودپرواز طراحی شده است، ۱۲ اتومبیل الکتریکی کوچک به منظور نشست و برخاست به صورت عمودی و یک سواری الکتریکی بزرگ داخل تقدیر عقب به عزیمت تکثیر سرعت افقی در رویت گرفته شده است. تصعید این جت به مراتب آرام زیرفون از هلیکوپتر است؛ با این حال، به دلیل ویژگی‌های ایجادشده‌ی باتری‌ها، حداکثر برد پروازی این پرنده ۴۰ کیلومتر و حداکثر سرعتش به ۱۶۰ کیلومتر بر روزگار می‌رسد. همچنین، پشته پرواز کروز نیز حدود ۵۰۰ متر اعلام شده است.

داخل مناظره ایمنی، این پرنده از سه گانه کامپیوتر کنترل تصعید به صورت جداگانه و یک چترنجات برای فرود آرام جت در مواقع اضطراری بهره می‌برد. افزون براین، داخل مواقعی که پرنده ثانیه نشست خواه برخاست در فراز کمتر از ۲۰ متر دچار نقص فنی شود، چترنجات نمی‌تواند از سرعت سقوط هواپیما بکاهد. تاکنون، هیچ یک از شرکت‌ها راه حل مطمئن و ارزانی بخاطر این سناریو نمایش نداده است. تاکسیهای پرنده قبل از اینکه به عنوان بخشی معمول از حمل و نقل شهری شناخته شوند، باید این مشکل را محلول کنند.

هواپیمای Cora شریک Wisk

گری گایسین، مدیرعامل ویسک، درادامه افزود:هواپیمای کورا تاکنون بیشتر از هزار پرواز عاری دشوار را ثبت کرده و فیروز شده است از سازمان هوانوردی نیوزیلند (CCA) و اداره‌ی هواپیمایی فدرال ایالات متحده (FAA) تأییدیه بگیرد. ما تو حال مذاکره با CAA هستیم تا به عارض رسمی‌مجوز اولیه درخت سرو تاکسی هوایی دنیا را ابتدا در نیوزیلند و پس ازآن در سایر کشورها شهود کنیم. حمل و نقل هوایی درون شهری صنعت نادیده و باارزش است و نیوزیلند به دلیل نصیب گیری از اکوسیستم پیشرفته و انسانیت بادانش یکی از کشورهای دوست داشتنی برای ابتدا است. با نهایی شدن این اصلاح نامه، هواپیمای کورا بدوی حمل و نقل هوایی مسافر در ولایت کانتربوری نیوزیلند را آغاز می‌درنگ.

درون حال حاضر، برنامه‌ی زمانی مشخصی بخاطر فاتحه رسمی‌فعالیت این مشارکت اعلام نشده است. باتوجه به اینکه دریافت تأییدیه‌های هواپیماهای تجاری امری بسیار شاداب و پرهزینه است، غلبه نفوذ و یقه‌های پُرپول بوئینگ کمکی متجاوز بزرگ دراین زمینه برای ویسک محسوب می‌شود. همچنین، با درنظرگرفتن سهل تربودن قوانین ۱۱۵ گانه‌ی سازمان هوانوردی نیوزیلند، می‌قابلیت مقصود داشت کورا بدون حاجت به پرداختن صدها میلیون دلار بخاطر دریافت مجوزهای کامل، فعالیت تجاری خود را آغاز کند.

مطمئنا پرواز در مولتی سواری بدون خلبان نخستین بار امتحان‌‌‌ای بیش منحصر بوسیله فرد خواهد بود و ضربان قلب مسافران از تمایل همراه با مقداری هیجان به بیشترین حد خود می‌رسد. در انتها، شما را بوسیله تماشای ویدئو معرفی و پرواز کورا دعوت می‌کنیم.

شما داخل باره‌ی تاکسی‌های هوایی چه فکر می‌کنید؟ حاضرید با تاکسی هوایی عاری خلبان پرواز کنید؟ دیدگاه‌های خود را با ما و دیگر کاربران زومیت بوسیله اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:سامانه سماس از اول اسفندماه راه اندازی می‌شودموتیو؛ خودروی برقی گوردون موری معرفی کردن شدنقش جهیز‌های الکتریکی درون خودروهای آیندهتصمیم گیری درون مورد مالیات بر ارزش افزوده تاکسی‌های اینترنتی بوسیله معاونت حقوقی بزرگواری جمهوری سپرده شدخودرو برقی و خودران جنرال موتورز کروز اوریجین رونمایی شد

تصاویر | کدام چهره های دولتی و نیروهای مسلح تو جلسه عمده کرونا جناب داشتند؟
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 14
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 117
 • بازدید کننده امروز : 118
 • باردید دیروز : 5
 • بازدید کننده دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 197
 • بازدید ماه : 391
 • بازدید سال : 2744
 • بازدید کلی : 4623
 • کدهای اختصاصی