loading...

ژست اپتیک

بازدید : 82
چهارشنبه 20 اسفند 1398 زمان : 13:46

مؤسسه ویچ (?Which ) که یک نهاد دیده بان حقوق مصرف کنندگان است، به تازگی وضعیت امنیتی نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید را تخمین کرده است. این مؤسسه تخمین زده است که از هر پنج گوشی اندرویدی فعال در جهان، مدت پشتیبانی کند افزاری برای دو تک به آخر رسیده است و به روزرسانی‌های امنیتی بسیار حیاتی گوگل برای آن‌ها منتشر نمی‌شوند؛ درنتیجه این گوشی‌ها درون مقابل بدافزارها و سوءاستفاده‌های احتمالی از نقایص امنیتی بسیار آسیب پذیر هستند.

درون حال مجهز اندروید ۱۰ که آخرین نسخه‌ی این سیستم عامل است، بوسیله علاوه‌ی دو نسخه‌ی سابق یعنی اندروید ۹ (پای) و اندروید ۸ (اوریو) پیشانی‌های امنیتی دریافت می‌کنند. به گفته‌ی مؤسسه‌ی یادشده، کاربرد از نسخه‌های پایین نم این جهیز عامل با خطر‌های امنیتی بسیاری همراه است.

طبق آمار رسمی‌گوگل، تو سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاربران فعال اندروید در سرتاسر جهان از اندروید ۶ (مارشمالو ) خواه پایین زیرفون استفاده می‌کردند. از سوی دیگر طبق بولتن امنیتی اندروید، در سال ۲۰۱۹ هیچگاه وصله‌ی امنیتی برای نسخه‌های قدیمی‌تیز از اندروید ۷ (نوقا) منتشر نشده است. این بدان معنا است که بیش از یک میلیارد گوشی هوشمند و تبلت در سرتاسر جهان دیگر به روزرسانی امنیتی دریافت نمی‌کنند.

این مؤسسه‌ی بریتانیایی برای وارسی شرایط امنیتی دستگاه‌های اندرویدی باستانی اقدام بوسیله تدارک‌ی بعضی گوشی اندرویدی با عمر سه ساله کرد و سپس از گروهی کارشناسان امنیتی التماس کرد تا امن آن‌ها را ارزیابی کنند. اکثر این دستگاه‌ها با آخرین بوسیله روزرسانی رسمی‌عزب تا اندروید ۷ برازنده ارتقا بودند. کارشناسان امنیتی هنگام تجسس‌های خود توانستند تمامی‌این دستگاه‌ها را با بدافزار آلوده کنند. برخی از این وسیله‌ها تو مقابل چندین بدافزار مختلف آسیب پذیر بودند.مقاله‌های مرتبط:۶ روش ساده برای افزایش امنیت دستگاه‌های اندرویدینقص امنیتی اندروید، کنترل دوربین گوشی را بوسیله دست هکر می‌دهد

تمامی‌دستگاه‌های تک آزمایش، به بدافزار مخربی موسوم به جوکر (Joker) که با نام برد (Bread) اندوه شناخته می‌شود، آلوده شدند. نیز همه‌ی این دستگاه‌ها تو طبق بدافزار بلوفرگ (Bluefrag ) کاملا آسیب پذیر بودند. این بدافزار با استفاده از یک نقص امنیتی، کارکرد بلوتوث دستگاه اندرویدی را تک شعار استراحت می‌دهد و بدین نظام امکان دزدی اطلاعات کاربر را بخاطر هکرها مهیا می‌درنگ.

به گفته‌ی مؤسسه‌ی ویچ، همدستی‌ها باید تو اعلام مدت زمان پشتیبانی نرم افزاری از محصولات خود شفافیت بیشتری بوسیله خرج دهند تا کاربران بتوانند درون زمان خرید به صورت آگاهانه غرض بگیرند. نیز پس از اتمام مدت پشتیبانی امنیتی، گزینه‌های پیش روی مشتریان باید به صراحت برای آن‌ها فاحش باشد. این مؤسسه نیز معتقد است که گوگل و همین طور سازندگان گوشی‌های هوشمند باید در مورد تأثیرات زیست محیطی پشتیبانی سه ساله یا اندک پاسخگو باشند؛ زیرا که پشتیبانی کوتاه مدت از محصولات الکترونیکی از یک سو کاربر را وادار به هزینه کردن بخاطر خرید محصولات جدیدتر می‌نرم و از سوی دیگر حجم ضایعات الکترونیکی را تکثیر می‌دهد.

زمان بندی نمایش‌ی نسخه‌های مختلف سیستم عامل و به روزرسانی‌های امنیتی بسته بوسیله دستگاه، سازنده و اپراتور خدمات دهنده متفاوت است. ازآنجاکه سازندگان گوشی‌های هوشمند پیش از انتشار نسخه‌های جدید اندروید تغییراتی در آن اعمال می‌کنند، سرعت ارائه‌ی به روزرسانی از لفظ آن‌ها در مقایسه با گوگل کم است. گوشی‌های پیکسل گوگل پس از عرضه برای حداقل سه سال به روزرسانی‌های بطی ء افزاری و امنیتی گرفتن می‌کنند.

این روزها کاربران گوشی‌های هوشمند داخل مقایسه با گذشته گوشی خود را دیرتر تعویض می‌کنند. تیمار زمان حال به طور متوسط هر کاربر پس از حدود سه سال اقدام بوسیله معامله گوشی جدید می‌بطی ء.

ناگفته نماند که سیستم عامل وسیله‌های دیگر مثل کامپیوترهای شخصی برای مدت بسیار بیشتری پشتیبانی می‌شوند. برای نمونه، ویندوز ۷ در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و پشتیبانی از آن در اوایل سال جاری میلادی بوسیله پایان رسید.بیشتر بخوانید:کشف آسیب پذیری امنیتی تو پردازنده‌های AMDکشف آسیب پذیری امنیتی جدید در پردازنده‌های اینتلیک گروه امنیتی ابزاری بخاطر اجرای اندروید روی آیفون ترقی دادمومنت توسعه اپلیکیشن اندرویدی Pro Camera را ایستا کردزوم اپ؛ TouchRetouch اپلیکیشنی کاربردی و ساده بخاطر روتوش صنف‌‌‌ای عکس در موبایل

دانلود آهنگ احمد صفایی به نام خودتو عشقه
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 14
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 30
 • بازدید کننده امروز : 31
 • باردید دیروز : 5
 • بازدید کننده دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 110
 • بازدید ماه : 304
 • بازدید سال : 2657
 • بازدید کلی : 4536
 • کدهای اختصاصی